KONST / Litografier / Färglitografi 13168212
nr 1316 8212
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 54/185. Motivet: 42x57cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 30 mars 2020
kl 20:59:09
25/3 14:25:05
100 kr
26/3 20:59:26
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes